oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Odpowiednik 4+1 Dla Ld
6umerang
post 26.03.2008 - 14:46
Post #1

Dziadek do ożehuf
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 84

Notatnik

Dokładnie chodzi o metodę 6+1, która została sprawdzona przez Lucidity Institute i okazuje się być najprostszą metodą na osiągnięcie LD już przy pierwszej próbie - została ona również lekko dopracowana przez jakiegoś Suneye (nick taki). Metoda jest dostosowana do snu, więc jeśli ktoś ma wpojone, że obe, to nie ld, to raczej nie podziała.

Zasada jest prosta:

1. Położyć się spać między godziną 23 a 1 w nocy.
2. Spać 6 godzin
3. Po obudzeniu godzinka (to nie reguła - wiadomo, że trzeba dostosować do siebie) aktywności, by rozbudzić umysł
4. Wracamy do wyrka i mamy LD

Suneye podaje aby zarówno przed zaśnięciem (23-1), jak i po powrocie do łóżka skupiać uwagę na trzecim oku z jednoczesną prostą sugestią w stylu "dzisiaj będę miał świadomy sen" i to w zasadzie tyle jeśli chodzi o tą metodę.

Cały sekret tkwi w 6h snu -- po tym czasie organizm jest już wypoczęty, ale wystarczająco senny by wrócić do łóżka i zasnąć - ma to też dużą zaletę - LD po 6h snu będzie długi i wypasiony.

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że dzisiaj zastosowałem wstępnie tą metodę z pominięciem godzin wyznaczonych na pójście spać - ja położyłem się o 2 w nocy, wstałem natomiast o 7ej, czyli po 5h snu a i tak obudziłem się podczas REM co mi się prawie nigdy nie zdaża, bo niewiele sypiam i późno chodzę spać. LD nie miałem, bo poprzez zmianę trybu snu nie byłem w stanie wstać z łóżka i się rozbudzić - zasnąłem więc niemal od razu - pamiętam tylko, że gdy się obudziłem o tej 7ej, to sen jeszcze miałem przed oczami, ale zaspanie nie pozwoliło mi na przejęcie kontroli.

Jednym słowem metoda warta uwagi, ze względu na super prostotę.

Ebook, w którym jest dostępny TUTAJ: Method I.pdf

(ebook legalny - rozdawał go ostatnio A.Bytof - przecie on nie rozdawałby nielegalu).
Go to the top of the page

+Quote Post
4 Dzięki 6umerang za ten przydatny wpis:
klucznik, landryna210, Max Lupino, Traveller
Guest_Silverka_*
post 26.03.2008 - 17:01
Post #2

Guests
Punkty prestiżu:

technika 4+1 jest technika umowna, mozna samemu regulowac ja do swoich godzin. Sa rozne proporcje 5+2, 5+1 a nawet slsyzalam o technice 7+30 :P gdybys poczytal forum albo chociażby sieć stwierdziłbyś, że tak jest po prostu. Dlatego polecam opcje szukaj . pozdrowka

+Quote Post
6umerang
post 26.03.2008 - 17:11
Post #3

Dziadek do ożehuf

Notatnik

Znam doskonale technikę 4+1 :) To jednak nie jest 4+1 dla obe, tylko 6+1 dla LD i w tym wypadku prawa są trochę inne.

Aby jednak sprostować wypowiedź Silverki zaznaczę raz jeszcze - to nie jest metoda na obe i nie jest to metoda tak luźna jak 4+1, co to oznacza:

Należy spać dokładnie 6 godzin a położyć się należy między 23-1. Tylko część związana z rozbudzaniem się, jest już luźniejsza, bo każdy potrzebuje mniej, lub więcej czasu - ALE 6h snu być musi, to wbicie się dokładnie w REM i dlatego tu odstępstw być nie może - godziny zaśnięcia też są ważne, ponieważ od tego zależy nasze ogólne samopoczucie i zdolności organizmu.

+Quote Post
Noobek
post 26.03.2008 - 20:53
Post #4

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 2

CYTAT(6umerang @ 26.03.2008 - 17:11) *
godziny zaśnięcia też są ważne, ponieważ od tego zależy nasze ogólne samopoczucie i zdolności organizmu.

A jeśli ja się najlepiej czuję jak śpię od 4-12, to chyba nie powinienem się kłaść o 23? :D

+Quote Post
6umerang
post 27.03.2008 - 02:09
Post #5

Dziadek do ożehuf

Notatnik

Powinieneś. Nie wiem jak mam wytłumaczyć tą metodę - przeczytaj ebook,który dołączyłem, to zrozumiesz zasadę - godzina ma znaczenie ze względu na (tak sądzę) natężenie światła, rozbudzenie organizmu i dziesiątki innych pewnie rzeczy - metoda była testowana w LI, to są specjaliści od LD tak jak TMI od OBE - tak jak się nie kwestionuje tego co wymyśla TMI, tak nie będę kwestionował co podaje LI -- ja podałem metodę, stosuj ją, albo nie - po co śmiecić w wątku bzdurami?

+Quote Post
jockey
post 27.03.2008 - 15:18
Post #6

Częsty Gość Rodziny
**
Punkty prestiżu: 3

Sprawdziła się w moim przypadku za 1szym razem metoda 6+1. Po 40 min. porannego wałkowania się w łóżku wkońcu mi się udało. Rewelka;)

+Quote Post
Przemek1993
post 29.03.2008 - 07:07
Post #7

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 8

Notatnik

Sprobowalem i nic... Moze dlatego ze gdy psozedlem spac o 23 po winienem w takim razie wstac o 5 a wstalem o 4 :) poszedlem spac i znowu o 5... Czy to w czyms przeszkadza ? Ze za wczesnie sie obusdzilem

+Quote Post
grzee
post 29.03.2008 - 07:41
Post #8

break the rules.
Punkty prestiżu: 7

Notatnik

zobaczymy czy u mnie będzie rezultat, za chwilkę zmykam do łóżka i później napiszę co i jak ;)

[edit]

cholera. gdyby nie głupia ściana w którą nie mogłam wejść, to miałabym LD. ale nie, po co. lepiej przywalić w ścianę z całej siły i stwierdzić że to jednak nie sen, pomijając fakt że nie byłam u siebie w domu i był to środek nocy. ale co z tego =="

głupia ściana.

+Quote Post
Przemek1993
post 29.03.2008 - 11:53
Post #9

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 8

Notatnik

Napisz zrozumialej... ^^ Co sciana ? xD

+Quote Post
grzee
post 29.03.2008 - 12:10
Post #10

break the rules.

Notatnik

zadzwonił Starr do mnie we śnie i mówi mi że to sen, żebym się rozglądnęła. Patrze, faktycznie coś jest nie tak, wow. faktycznie to sen. wróciła świadomość. i chciałam zrobić RT wsadzając rękę w ścianę, no, tylko że zamiast zatopić się w ścianie to ja najnormalniej w świecie w nią przywaliłam i tym samym doszłam do wniosku że to nie jest sen i świadomość mi uciekła.

i dlatego głupia ściana ;D

+Quote Post
Noobek
post 29.03.2008 - 15:27
Post #11

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 2

CYTAT(6umerang @ 27.03.2008 - 02:09) *
Powinieneś. Nie wiem jak mam wytłumaczyć tą metodę - przeczytaj ebook,który dołączyłem, to zrozumiesz zasadę - godzina ma znaczenie ze względu na (tak sądzę) natężenie światła, rozbudzenie organizmu i dziesiątki innych pewnie rzeczy - metoda była testowana w LI, to są specjaliści od LD tak jak TMI od OBE - tak jak się nie kwestionuje tego co wymyśla TMI, tak nie będę kwestionował co podaje LI -- ja podałem metodę, stosuj ją, albo nie - po co śmiecić w wątku bzdurami?

Zabawne. Ludzie na tym forum kwestionują biblię, systemy i inne pierdółki, ale wymysłów jakiegos tam TMI nie kwestionują :D No, ale rzućmy okiem na e-book.

+Quote Post
Mano
post 29.03.2008 - 19:46
Post #12

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 105

Notatnik

Przemek, Bumerang dokladnie napisal, ze trzeba spac ROWNE 6godzin. Nie mniej, nie wiecej. Dlaczego wiec zadajesz takie pytania? Wystarczy przeczytac raz, a dobrze, a moglibysmy uniknac nie potrzebnych pytan, typu czy jak spalem 4 godziny a nie 6, to czy zrobilem cos zle, mimo, ze metoda wyraznie pisze o 6!
Pozniej sie robi offtop i zamiast gadac o jednej technice, ludzie zaczynaja mieszac w 4+1 i 6+1.

Chetnie wyprobuje, o ile wstane bo nie spalem dzisiaj nocki w sumie. Ale sprobowac zawsze mozna.

Bumerang, wyjasnij mi tylko 4pkt, bo nie zrozumialem.
"4. Wracamy do wyrka i mamy LD". Mam isc spac, czy "czuwac" i afirmowac?

Dzieki i pzdr

+Quote Post
grzee
post 29.03.2008 - 19:51
Post #13

break the rules.

Notatnik

Mano, dosłownie zasypiamy z myślą, że będziemy mieli LD ;) metoda skutkuje, świadomość faktycznie wraca :) ja jestem bardzo zadowolona po dzisiejszej próbie, dziś też spróbuję.

+Quote Post
Mano
post 29.03.2008 - 20:25
Post #14

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Skoro faktycznie to taki rodzynek, to nie omine okazji i sprobuje :)
Dziekuje za odpowiedz

+Quote Post
vegnagun
post 29.03.2008 - 21:51
Post #15

Członek Rodziny
Punkty prestiżu: 11

Notatnik

Mnie też udało się za pierwszym razem :D Nie planowałem ale o 6 rano byłem jeszcze śpiący a do szkoły miałem dopiero na 10:45 takze zdecydowałem się na drzemkę. I Pufff.... LD najbardziej realistyczne jakie zdarzyło mi się mieć. 6+1, mistrz kuchni poleca!

+Quote Post
Zbyszek
post 29.03.2008 - 21:53
Post #16

cialka.net
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 976

Notatnik

Sprawdzałem rożna ilość snu. Dla mnie okazało się ważne to samo sprawdzanie a nie ilość przespanych godzin. Na końcu i tak sam się budziłem bez zegarka ,gdy zebrałem energie na wyprawy.Sprawdzałem na siedząco ,leżąco , zmęczony i w pełni sil, sam jak i w grupie. Po tych wszystkich próbach ,gdy mi się coś śniło to odzyskiwałem świadomość na króciutko w śnie i to wtedy gdy mnie coś dziwiło lub zaskoczyło absurdem.
Całość ćwiczyłem miesiąc.

+Quote Post
6umerang
post 30.03.2008 - 01:50
Post #17

Dziadek do ożehuf

Notatnik

Cieszę się, że metoda okazuje się być skuteczna - sam od poniedziałku będę wreszcie mógł przystąpić do prób i wypowiedzieć się. Metoda wydaje się być bardzo logiczna i dopracowana, każdy szczegół jest ważny i przybliża do ld - sam przy pierwszej próbie nie miałem ld dlatego, że pominąłem właśnie fakt położenia się o danej godzinie - to jednak ma sens, ponieważ ja chodzę spać najczęściej o 3-4 nad ranem i to nie znaczy, że mam się położyć o 3 rano i spać do 9ej a o 10ej położyć się z powrotem - bo rano jestem nieprzytomny a o 10ej już całkiem rozbudzony - to dlatego każdy szczegół w tej metodzie jest ważny.

A tak przy okazji Grzee napisała o jeszcze jednej metodzie niechcący - wywoływanie LD poprzez postać ze snu - jest o tym na forach zagraniacznych, ale 6+1 jest faktycznie taką perełką jak 4+1 w oobe tyle, że może łatwiejszą i mniej męczącą, bo jednak nie budzimy się w środku nocy, ale nad ranem i łatwiej wstać.

Pozdrawiam i życzę udanych wojaży - a wszystkim ld maniakom polecam rejestrację na stronie Pana Adama Bytofa, który lubi przesyłać niezłe paczki z ebookami i metodami - ta właśnie była w jednym z nich i sam bym o niej nie usłyszał, ponieważ jakoś ją przegapiłem na różnych forach...

Teraz wyobraźcie sobie, że opanowując 6+1 macie ld każdego ranka bez specjalnego wysiłku a opanowując dodatkowo WILD macie ld przy zasypianiu i drugie nad ranem :D Komu mało niech ćwiczy MILD, inkubację, dzienniki prowadzi i treningi pamięci a będzie co noc przeżywał niemal całą noc świadomie (hardcore, ale wydaje się być możliwy dla wytrzymałych)!

+Quote Post
Guest_starr_*
post 30.03.2008 - 14:24
Post #18

Guests
Punkty prestiżu:

Coś w tym jest :) Dzisiaj spałem 6 godz(zasnalem po 01:00 w nocy), obudziłem sie na chwile by wyłączyć budzik i znowu zasnąłem bo czułem się źle. Spałem jeszcze chyba z 3 godziny. W ciągu tego czasu miałem krótkiego ale dobrego ld .Obudziłem sie w tej samej chwili gdy sie skończył.

Zauważylem, że nad ranem u mnie właśnie łatwiej odzyskać swiadomosc śpiac pare godzin, budząc sie na chwile i dalej zasypiając. Gdy mam ld bezpośrednio po zaśnieciu to trip zwykle jst dłuższy, muszę na początku postarac sie o lepsze dostrojenie.Jest o wiele dłuzszy niz nad ranem a często kończy sie urwaniem świadomości albo popłyniecie razem z nieświadomym snem. Jeżeli przebudze sie w nocy to mam szanse wskoczyć spowrotem.

Natomiast gdy mam ld nad ranem to świadomość jest o wiele lepsza od początku.Faza urywa sie niezalezne ode mnie. Po prostu czuję jak mi trip sie rozpływa w rękach i gładko przechodzę do reala. Kończy mi sie ld , sekunde potem już moge otworzyc oczy i za Chiny nie mogę wrócić.

+Quote Post
Mano
post 30.03.2008 - 14:38
Post #19

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Witam :)

Ja no LD niestety nie mialem, ale COS W TEJ METODZIE JEST!!
Mialem z 3-4 sny, ktore pamietalem jescze po przebudzeniu, no ale juz zapomnialem hehe.
Sny mialem bardzo realistyczne i ciekawe.

Moze LD nie mialem temu, bo bylem za bardzo zmeczony. Nocki nie przespalem, w dodatku bylem po wypiciu. O 20 sobie jeszcze lyknalem 2 piwka hehe...
Dzisiaj sprobuje ponownie.

tak sie mi przypomnialo teraz. Nie mialem LD, byc moze temu, ze zapomnialem afirmacji po wylaczeniu budzika. Wylaczylem i zasnalem hehe.
Dzisiaj sie zmotywuje :) Czuje LD w kosciach hehe.
pzdr

+Quote Post
Mano
post 30.03.2008 - 15:40
Post #20

Dusza Towarzystwa

Notatnik

tak, dokladnie 6 godzin. (chociaz pewnie 6g30m, lub 5g50m zadnej roznicy nie zrobi)
Co zrobic by sie obudzic? Nastawic dosc glosny budzik ;)

+Quote Post
6umerang
post 30.03.2008 - 16:34
Post #21

Dziadek do ożehuf

Notatnik

A po co sobie utrudniać życie? Zwykły budzik i wstaniesz na pewno - wstanie o tej 5-6 nie jest jakąś trudną rzeczą, większość ludzi wstaje w podobnych godzinach do pracy...

--edit - dodaję info--

Więc wszystko zrobiłem jak trza i poległem rano bo był straszny hałas na ulicy od samochodów i w domu, nie mniej pamiętam jak wchodziłem w sen i już czuję, że ta metoda będzie skuteczna, muszę tylko kłaść się jeszcze wcześniej spać (położyłem się o 00:40) - powiedzmy o 23:30 - północ to ostateczność, wówczas o 6ej nie powinno być tyle hałasu. Dodam, że chodzenie spać tak wcześnie i wstawanie tak wcześnie nie jest moim rytuałem od jakiś 15 lat a mimo to dałem radę :D

Coś w tym jest, ale chyba muszę wyregulować cykl pod tą metodę.

+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park