oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

> Cytaty, i inne mądrości
Pavveł
post 11.02.2012 - 16:20
Post #1

Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 1966

Notatnik

W związku z tym, że gromadzę różne cytaty, które mi się w danym momencie spodobały, stwierdziłem czemu by nie podzielić się nimi z innymi... tak więc zacznę i mam nadzieję, że także dorzucicie swoje... oprócz cytatów chciałbym zamieścić parę notek w postaci krótkich 'mądrości', które zdarzyło mi się napisać... także mam nadzieję, że zobaczę i wasze akty stwórcze :) Żeby nie powstał burdel w postaci mega offtopu, proponuję nie komentować zamieszczonych cytatów/mądrości, tak aby to była jedynie baza takowych. Zaczynam :)
(Tam, gdzie nie wpisałem autora, to nie znam, albo nie pamiętam)

„http://www.youtube.com/watch?v=CvWKZPIfe4w
Zamiera czyli uwalnia się od życia.
Pozbywa się ograniczenia bycia.
Wynosi się ponad bycie.
Oni ciągle doświadczają swojej bez iluzyjnej tożsamości i nie analizują jej bo to by wiązało się z jej ograniczaniem a co za tym idzie zamykaniem w coraz to nowych iluzjach bycia.
Oni nie wyrzekają się świadomości tylko skupiają się na samej świadomości nie na rzeczach nie są świadomi rzeczy lecz samej świadomości.
I nie nigdzie tkwią tylko unoszą się nad wszystkimi tkwieniami.
(komentarz do powyższego filmiku, o buddystach)”

"Z powodu swej niewiedzy ludzie zawsze mają błędne myśli i gubią właściwy punkt widzenia. Kurczowo trzymając się swego "ja", podejmują niewłaściwe działania. W rezultacie przywiązują się do iluzorycznego istnienia." Budda

"Czas rozkoszy nie trwa długo, lecz bardzo szybko przemija; niczym na tym świecie nie można cieszyć się wiecznie. Ludzie powinni więc, gdy są jeszcze młodzi i zdrowi, odrzucić wszelką zachłanność i lgnięcie do przyziemnych spraw, by gorliwie poszukiwać prawdziwego Oświecenia. Poza Oświeceniem nie można znaleźć bowiem trwałego oparcia ani szczęścia." Budda

"Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać."
"Prawda ma to do siebie, że zapiera. Fałsz ma to do siebie, że wychodzi na jaw."
"-Tu jest napisane magiczne zaklęcie. -Tak? A jak ono brzmi? - Na pohybel sku.wysynom!"
(cytaty z Wiedźmina)

"Ceną za odmowę uczestniczenia w polityce jest to, że rządzą tobą głupsi od ciebie." - Platon

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym" Budda

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym" Budda

"Nie ma drogi do wolności, wolność jest drogą.
Nie ma drogi do szczęścia, szczęście jest drogą.
Nie ma drogi do oświecenia, oświecenie jest drogą."
- Budda

"Nie bój się wielkiego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi..."
- autor nieznany

"Jeżeli chcesz być w miejscu w którym nigdy nie byłeś,
musisz iść drogą którą nigdy nie szedłeś."

"Szczerze to ja nie rozumiem samobójców, bo żeby żyć trzeba mieć odwagę, a samobójcy to tchórze, tchórze i narcystyczni egoiści, którzy myślą, że wszystko kręci się wokół nich, jak można odebrać sobie najcenniejszy skarb jaki się ma, jak można zrobić sobie to i zrobić to najbliższym ludziom? Ja tego nie rozumiem i nie chcę tego rozumieć, przecież życie jest po to, żeby dawać jak najwięcej innym ludziom" Dominik z Sali Samobójców

"The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That's why it is called the present."

"Największe złudzenie ludzkości wyraża się w przekonaniu, że ja jestem tutaj, a ty jesteś tam." - Yasutani Roshi

"Wszystko w porządku należytym jest i będzie...
Słyszysz? - Cisza i pustka dookoła wszędzie
Cudze historie są niczym, słowa nic nie znaczą
Dzięki nim myśli jak małpy po drzewach skaczą
Cisza jest odpowiedzią na wszystkie wołania
Cisza jest budzeniem - sygnałem wszechświata" - Darek Sugier

"Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą. Szczęście jest podróżą, nie jej celem." – Budda

"Albert Einstein pracował był w biurze patentowym – i stworzył Teorię Względności. Istnieje silne podejrzenie, że gdyby pracował na sponsorowanej przez państwo uczelni, to by jej nie wynalazł. Musiałby bowiem pisać miesięczne i roczne plany swoich badań. Oraz sprawozdania. I co miał w nich pisać: „Chwilowo nie wynalazłem Teorii Względności, ale tak sobie myślę...”?" - J.K. Mikke

"Nie idź za mną,
bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną,
bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie
i bądź moim przyjacielem."

„Proszę ciebie drogi uczniu, abyś zaprzestał stosowania tych błędnych wyrażeń, godzących w twoją Boskość, ponieważ niemożliwe jest osiągnięcie wolności, pokąd nadal będziesz ich używał. Nigdy nie będzie za wiele przypominania tobie, że kiedy rzeczywiście pozytywnie i kategorycznie uznasz i zaakceptujesz Wielką Obecność Boga "JAM JEST" w swoim wnętrzu, nie będziesz więcej doświadczał niepomyślnych okoliczniści.”
Saint Germain

Witam cię mój ty niesubordynowany hultaju. – Drag0n (z forum oobe.pl) :D

"Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im sie do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli." Paulo Coelho

"Nie możesz inaczej, musisz spróbować kochać wszystkich - ze wszystkim, bo inaczej będziesz jeszcze wiele razy musiała żyć na ziemi, aż w końcu zrozumiesz, że wszyscy jes¬teśmy jednym."

“You take the blue pill and the story ends. You wake in your bed and believe whatever you want to believe. (a red pill is shown in his other hand) You take the red pill and you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes” – Morfeusz, Matrix

Wspaniałe i dodam od siebie, że my wszyscy i wszystko stanowimy jedność,bez wszystkiego nie było by nas ani wszystkiego bez nas,akceptacja i miłość.Serdecznie was pozdrawiam:) – bielik110 z oobe.pl

„Życie czasem jest jak taki tunel, nie zawsze możesz zobaczyć co jest na jego końcu, ale jeśli będziesz szedł dalej przed siebie, może być tak, że dojdziesz do lepszego miejsca” – Ihro z Ostatniego Władcy Wiatru S02E20

„Życie jest zbyt krótkie, aby robić coś, czego się nie lubi lub pozować na kogoś, kim się nie jest.”

Mędrzec jest mędrcem tylko dlatego, że kocha. Głupiec zaś jest głupcem, bo wydaje mu się, że miłość zrozumiał.

"Nie bój się wyśnić większego kalibru!!" (-"Incepcja" )

"Prawdziwym testem dla każdego wyboru jest musieć podjąć tą samą decyzję ponownie, znając jej konsekwencje. Wydaje mi się, że podjęłam właściwy wybór, ponieważ jestem tutaj i znowu pomagam." (-Wyrocznia z "Matrixa")

"Sekret życia to umrzeć zanim się umrze i żyć wiedząc, że śmierć nie istnieje."

"Czy wiesz co to znaczy? To po łacinie "Poznaj siebie". Zdradzę Ci sekret. Być Wybrańcem to tak, jak być zakochanym. Nikt Ci tego nie powie. Sam to wiesz." (-Wyrocznia z "Matrixa")

"Chłopiec: Nie staraj się wygiąć łyżki, bo to niemożliwe, ale spróbuj uświadomić sobie prawdę.
Neo: Jaką prawdę?
Chłopiec: Że łyżka nie istnieje. Wtedy przekonasz się, że to nie łyżka się zgina tylko Ty."
(- rozmowa Neo i chłopca z filmu "Matrix")

"Jedni pytają "dlaczego?", inni "dlaczego nie?"."

"...Lepiej się spóźnić niż przyjść za wcześnie..."

"Wiara to wierzyć w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą tej wiary jest widzieć to, w co wierzysz."
"Sekret życia to umrzeć zanim się umrze i żyć wiedząc, że śmierć nie istnieje."

"Każdy węzeł gordyjski można przeciać mieczem tylko sznur już się wtedy do niczego nie nadaje."

(Jeśli myślisz, że ci się uda, lub jeśli uważasz, że się nie uda - w obu przypadkach masz rację:)

Miej zawsze otwarty umysł, ale przyuważaj, co tam włazi:) – pewien forumowicz

„Wszystko zawsze będzie miało sens, bo go nigdy nie straciło. Nasze otumanione umysły nadały temu czy innemu brak sensu. Bez sensu jesteśmy sami my.” – pewien forumowicz

"To nie jest koniec. To nawet nie jest początek końca. To dopiero koniec początku"

""Mierz wysoko" - wpajali mu wzniośli nauczyciele. Strzelił im w łeb.

"Błoto stwarza czasem pozory głębi."

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - Albert Einstein

"Nie ograniczaj się tym i tamtym. Nie bądź tym, nie bądź także tamtym. Nie mów, ze jestem oświecony, teraz nikt mi nie dorówna. To zupełna głupota, w porównaniu do przestrzeni, jaka istnieje. Po prostu bądź bez wysiłku. Bądź i już. Wtedy rozwijanie świadomości staje się filozofią, zabawą bez granic."

"Czy jesteś ziarenkiem piasku, czy kamyczkiem...w wodzie utoniesz tak samo"

"Śmiej się, a śmiać się będzie z tobą cały świat. Płacz, a będziesz płakał sam"

„Nie możesz kontrolować wiatru, ale zawsze możesz poprawić żagiel.” – „marynarz”

„Ludzie nie zawodzą, zawodzą plany. A wtedy ludzie albo się poddają, albo robią nowe plany.”

„Czasem próżność lub pycha każą nam wierzyć, że wszystko od nas zależy. Ale kiedy spada na nas nieszczęście, zawsze myślimy, że na nie nie zasłużyliśmy, że los jest niesprawiedliwy, że wpadliśmy w pułapkę.” - Paulo Coelho

„Ludzie jedzcie gówno, miliony much nie mogą się mylić :D :D :D” – pewien forumowicz „Astral Dynamics”

"Stara się Pan Cogito
osiągnąć myśl czystą
przynajmniej przed zaśnięciem
lecz samo już staranie
nosi zarodek klęski"
Zbigniew Herbert - "Pan Cogito a myśl czysta"

„chcę pokazać wszystkim, aby docenili to, co mają. A mają bardzo, bardzo dużo...”

„Jeśli sam sobie jesteś drogi,
Mądrze postąpisz dbając o siebie.
We wszystkich trzech okresach życia
dbaj o swoje dobro.
Najpierw sam ugruntuj się w tym co właściwe,
dopiero później radź innym.
W ten sposób postąpisz mądrze i nienagannie.
Tak jak doradzasz innym, sam postępuj.
Najbardziej opanowany najlepiej uczy opanowania,
bo najtrudniej jest opanować siebie.
Sam jesteś dla siebie ostoją,
któż inny mógłby nią być?"
Tylko zdyscyplinowana jaźń,
i to z trudem może ci dać oparcie.”

„Tylko wtedy można interesować się g..., gdy jest nawozem.”

„Na każdym szczycie jest się nad otchłanią.”

„Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu.”

"Nic tak nie cieszy głupca, jak znalezienie głupszego od siebie"

"Obserwowanie jest medytacją. Przedmiot obserwacji nie ma znaczenia." – Osho

"- Gdybyś przypadkiem kiedyś chwilowo zapomniał kim jesteś, gdzie iść, co robić, pamiętaj o kilku rzeczach: nie panikuj – już jest genialnie, bądź cierpliwy, kochaj (zamiast próbować kochać) , nie przejmuj się, wybacz sobie i innym, nie próbuj ogarnąć analitycznie czegoś, co jest nie do ogarnięcia w sposób analityczny, ze względu na swą nieskończoność, lecz zamiast tego ogarnij to czuciem, doświadcz tego, a zrozumiesz to w inny sposób… ponownie nie przejmuj się, kochaj, bądź… tyle, to wszystko :D miłość jest kluczem… :)

- Człowiek boi się zakochać, bo ma pewne oczekiwania z tym związane, i dlatego z góry tłumi miłość celowo przeradzając ją w lekką nienawiść. Człowiek boi się zakochać, bo boi się, że te oczekiwania nie zostaną spełnione, więc celowo nie dopuszcza do zakochania. Ale prawdziwa miłość nie ma oczekiwań, prawdziwa miłość jest bezwarunkowa, można kochać i się niczego nie obawiać, nie obawiać się straty, i w końcu można bez ograniczeń i z błogim spokojem i wewnętrzną stabilnością napawać się pięknem drugiego człowieka :)

- Często ludzie są niecierpliwi, co wiąże się z cierpieniem. Kiedy napiszą egzamin, czekając na wyniki, lub kiedy czekają na wynik przyjęcia do pracy itp. stresują się, boją, cierpią. Ale co im to daje? Czy jest to rzeczywiście efekt prawdziwej krzywdy jaką dostają? Nie, bo niezależnie od wyników egzaminu, podania o pracę itp. niepotrzebna histeria i stres i cierpienie z tym związane, nie daje nic pozytywnego. Tylko nasz wybór, świadomy bądź nie, decyduje o tym, czy będziemy cierpieć z takich powodów czy nie (oczywiście o wszystkich innych też, ale teraz tu o takich mowa)… Takie wyimaginowane cierpienie, które sami sobie wbijamy do głowy, przeszkadza nam także w skutecznej obserwacji rzeczywistości, przez co wiele rzeczy nam umyka. Czy warto więc się zamartwiać? Zdecydowanie nie. :)

- Przestań odwzorowywać, przypominać sobie jakieś stany (bo są one jedynie odwzorowaniem niższych stanów) i zacznij tworzyć, przyjmować nowe, które nie są oparte na niczym, co do tej pory doświadczyłeś, jakby nie z tego świata… w ten sposób sprowadzisz je do tego świata :) my tworzymy ten świat i nikt nie powiedział, że jak ktoś coś stworzył, to już tak musi być, zmiany ciągle następują, więc nie wzoruj się na tym co jest, twórz nowe :)" Ja
Go to the top of the page

+Quote Post
3 Dzięki Pavveł za ten przydatny wpis:
bielik110, Danmaster, wena121
3 Stron V   1 2 3 >  
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 20)
lordini
post 11.02.2012 - 17:57
Post #2

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 885

Notatnik

"Nie ma początku i nie ma końca,
Jest tylko zmiana.
Nie ma nauczyciela i nie ma ucznia,
Jest tylko pamiętanie.
Nie ma dobra i nie ma zła,
Jest tylko wyrażanie.
Nie ma połączenia i nie ma dzielenia,
Jest tylko jedność.
Nie ma radości i nie ma smutku,
Jest tylko miłość.
Nie ma większości i nie ma mniejszości,
Jest tylko równowaga.
Nie ma zastoju i nie ma entropii,
Jest tylko ruch.
Nie ma czuwania i nie ma snu,
Jest tylko istnienie.
Nie ma ograniczeń i nie ma przypadku,
Jest tylko plan." -fragment z książki Roberta Monroe

Albert Einstein:

Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują.

Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie.

Wiadomo, że taki a taki pomysł jest nie do zrealizowania. Ale żyje sobie jakiś nieuk, który o tym nie wie. I on właśnie dokonuje tego wynalazku.

Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do osiemnastego roku życia.

Wybitne umysły są zawsze gwałtownie atakowane przez miernoty, którym trudno pojąć, że ktoś może odmówić ślepego hołdowania panującym przesądom, decydując się w zamian na odważne i uczciwe głoszenie własnych poglądów.

+Quote Post
3 Dzięki lordini za ten przydatny wpis:
bielik110, Pavveł, wena121
Sallys
post 11.02.2012 - 22:51
Post #3

Znajomy Rodziny
Punkty prestiżu: 4

Notatnik

"powoli, powoli bo się wszystko rozpie.doli "

Bruce Lee:
"Bądź jak woda – przystosowuje się do każdego naczynia, a może zniszczyć skałę."

"Ból jest najlepszym nauczycielem. Tylko nikt nie chce być jego uczniem."

"Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, miej wiarę w siebie, nie poszukuj ludzi sukcesu po to aby stać się kopią ich osobowości."

"Nie obawiam się kogoś, kto trenuje 10000 kopnięć, ale tego, który 10000 razy trenował jedno kopnięcie" (innymi słowami lepiej trenować 1 rzecz dobrze, niż kilka po trochu :)

"niewiedza jest błogosławieństwem" sekwencja w grze assassin's creed II

+Quote Post
1 Dzięki Sallys za ten przydatny wpis:
wena121
Pavveł
post 11.02.2012 - 23:06
Post #4

Notatnik

"Bądź pokorniejszy od trawy i bardziej tolerancyjny od drzewa." - (nie pamiętam jaki autor)

""

""

""

+Quote Post
Sensei Noni
post 12.02.2012 - 11:20
Post #5

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 296

Notatnik

Ludobójstwo boga jahwe z Biblii oparte na cytatach

(Księga Ozeasza 14. 1)
"Samaria odpokutuje za bunt przeciw Bogu swojemu: poginą od miecza, dzieci ich będą zmiażdżone, a niewiasty ciężarne rozprute."

Wniosek: Bóg zabija
(Księga Liczb 31. 7)
"Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn.

(Księga Liczb 31. 17)
"Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu."

(1 Księga Samuela 15.2)
"Tak mówi Pan Zastępów: Ukarzę Amaleka za to, co uczynił Izraelitom, jak stanął przeciw nim na drodze, gdy szli z Egiptu. 3 Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły."

(Księga Ezechiela 9.5)
Do innych zaś rzekł, tak iż słyszałem: Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! I Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu! Nie dotykajcie jednak żadnego męża, na którym będzie ów znak. Zacznijcie od mojej świątyni! I tak zaczęli od owych starców, którzy stali przed świątynią. Następnie rzekł do nich: Zbezcześćcie również świątynię, dziedzińce napełnijcie trupami! Wyszli oni i zabijali w mieście.

(Izajasz 13, 9,15-16)
Oto dzień Pański nadchodzi okrutny, najwyższe wzburzenie i straszny gniew, żeby ziemię uczynić pustkowiem i wygładzić z niej grzeszników. (...)Każdy odszukany będzie przebity, każdy złapany polegnie od miecza. Dzieci ich będą roztrzaskane w ich oczach, ich domy będą splądrowane, a żony - zgwałcone

(Księga Izajasza 63:3)
"Ja rozdepczę ich w swym gniewie* i podepczę ich w mej zapalczywości, ich krew zbryzga moje szaty i splamię całe swe odzienie".

(Ks. Rodzaju 6:1-13, Biblia Tysiąclecia)
''Postanowiłem położyć kres istnieniu wszystkich ludzi, bo ziemia jest
pełna wykroczeń przeciw mnie; zatem zniszczę ich wraz z ziemią."

Kolejne Dowody:

Zbrodnie Boga:

Kilka przykładów jednych z pierwszych zbrodni ludobójstwa :

1 Księga Kronik 21:1-14
Bóg zabija 70000 ludzi. Dlaczego? Dawid zarządził spis powszechny (znaczy, tylko bóg może to czynić).

Księga Liczb 16:35-49
Bóg zabija 15000 ludzi. Dlaczego? Rozzłościli się za wcześniejszy incydent, gdzie bóg zabił 250 ludzi, którzy palili kadzidło bez zezwolenia.

Księga Liczb 25:1-9
Bóg zabija 24000 ludzi. Dlaczego? Cudzołożyli.

Księga Sędziów 1:4, 3:28-29
Bóg zabija 10000 Kananejczyków, Peryzzytów, i 10000 Moabitów. Dlaczego? Dlatego....

Izajasz 37:1-36
Bóg zabija 185000 Asyryjczyków. Dlaczego? Ich król i jego ludzie kpili z boga.

1 Samuel 6:19
Bóg zabija 50000 ludzi. Dlaczego? Spojrzeli na Arkę Przymierza!

Amos 5:1-3
Bóg grozi zabiciem 90% Izraelitów, gdy plemię opuszcza go.

Księga Rodzaju 6:5-7
bóg decyduje się zabić całe życie na ziemi, poza jedną bardzo małą grupą.

Jak widać pseudo Bóg z Biblii to niezły sadysta, psychol i morderca gorszy niż hitler i stalin razem wzięci.
Największy mord planuje pod koniec Swoich rządów kiedy to każda dusza która nie uzna go za Boga pójdzie na zawsze do piekła.

Chyba nie muszę mówić, że to żaden Bóg tylko Jaszczur podający się za naszego Boga i twórce.

+Quote Post
2 Dzięki Sensei Noni za ten przydatny wpis:
bielik110, Pavveł
UllaAngel81
post 12.02.2012 - 12:58
Post #6

Znajomy Rodziny
Punkty prestiżu: 10

No cóż po pierwsze Jahwe o którym piszesz (cytujesz ) był pierwotnie czczony przez pustynne plemie nomadów jako bóg wojny, znany jako Jahwe Sabaoth "Pan zastępów". Tak więc zabijanie jest częścią jego natury.
Po drugie Jahwe zawierając przymierze z Mojżeszem nie twierdzi ani nawet nie sugeruje ze jest Stworzycielem nieba i ziemi. Jest tylko bogiem który wywiódl izraelitów z domu niewoli czyli Egiptu.
Dopiero w pózniejszych czasach wraz z mieszaniem się róznych wierzeń zostal z asymilowany i utożasmiony ze Stwórcą (nie bede przytaczać całej historii boga izraelitów bo to nie forum teologiczne.) Poprostu zanim coś pochopnie napiszesz to sprawdź źródło historyczne.

+Quote Post
1 Dzięki UllaAngel81 za ten przydatny wpis:
bielik110
danEG
post 12.02.2012 - 13:46
Post #7

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 225

Notatnik

cytaty najlepsze , dzieki nim osiagniemy oswiecenie i niezglebiona mądrość , polecam zapamiatac je wszystkie

+Quote Post
1 Dzięki danEG za ten przydatny wpis:
Pavveł
bielik110
post 12.02.2012 - 13:49
Post #8

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 1147

MIŁOŚĆ TO NIE FSZYSTKO,ALE FSZYSTKO BEZ MIŁOŚCI TO HUJ:)

+Quote Post
2 Dzięki bielik110 za ten przydatny wpis:
PanBuch, TyHu
TyHu
post 12.02.2012 - 15:41
Post #9

Coprobo
Punkty prestiżu: 619

Notatnik

"Jeśli pragniesz stać się jednym z prawdą, musisz całkowicie zniknąć"- Papaji

"Strach prowadzi do ciemnej strony mocy" Joda z gwiezdnych wojen :D

"Pojawiam się i znikam, taka rola Magika"- Magik z paktofoniki

+Quote Post
3 Dzięki TyHu za ten przydatny wpis:
bielik110, MadziaKK, wena121
UllaAngel81
post 12.02.2012 - 17:36
Post #10

Znajomy Rodziny
Punkty prestiżu: 10

"Zaśniemy
przecież życie jest snem
tylko snem
i ten kto żyje śpi
i śni siebie pokąd
nie prześni siebie (...) czym jest życie snem szaleńca aktem umysłu (...) życie jest snem
całe i wszystkie nasze sny sa snem " Pedro Calderon de la Barca

"Więcej rzeczy się dokonuje dzięki modlitwie'
niż ten świat mógłby sobie wymarzyć " Alfred Tennyson

" Czymże jest nazwa ?
To co zowiem róża,
Pod inną nazwą
Równie by pachnialo." Szekspir

+Quote Post
wena121
post 12.02.2012 - 19:18
Post #11

Gość Rodziny
*

Notatnik

A czym byliby ludzie bez miłości?
GINĄCYM GATUNKIEM, odparł Śmierć

Dzieci to nasza nadzieja na przyszłość.
NIE MA NADZIEI NA PRZYSZŁOŚĆ, oświadczył Śmierć.
- Więc co nas tam czeka?
JA.

Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

Demony istnieją na Dysku co najmniej tak długo jak bogowie, których pod wieloma względami przypominają. Różnica jest zasadniczo taka, jak między terrorystami a bojownikami o wolność.

[krasnoludy vs trole]
- Przecież oni próbują się pozabijać!
- To kwestia kulturowa - wyjaśnił żałośnie Colon. - Nie możemy przecież narzucać im norm naszej kultury. To byłby gatunkizm.

CIĘŻAR NIE MA TU NIC DO RZECZY. MÓJ WIERZCHOWIEC PRZENOSIŁ ARMIE. PRZENOSIŁ MIASTA. PRZENOSIŁ WSZYSTKIE ISTOTY, KIEDY NADESZŁA ICH GODZINA, oznajmił Śmierć. ALE WAS TRZECH NOSIŁ NIE BĘDZIE.
- Dlaczego nie?
TO KWESTIA SPOJRZENIA NA SPRAWĘ.
- No to nieźle będziemy wyglądać - mruknął z przekąsem Wojna. - Jeden Jeździec i Trzech Pieszych Apokralipsy.

Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT, rzekł Śmierć, POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.

TO, ŻE COŚ JEST METAFORĄ, NIE ZNACZY, ŻE NIE MOŻE BYĆ PRAWDZIWE

Gdyby ludzie wiedzieli, kiedy umrą, staraliby się żyć lepiej.
GDYBY LUDZIE WIEDZIELI, KIEDY UMRĄ, PRAWDOPODOBNIE WCALE BY NIE ŻYLI.

---Terry Pratchett

+Quote Post
bielik110
post 12.02.2012 - 22:05
Post #12

Dusza Towarzystwa

Tu jest piękny wykład:)i piękne słowa:)POLECAM:) http://www.youtube.com/watch?v=LOLnBm-L0iw

+Quote Post
1 Dzięki bielik110 za ten przydatny wpis:
Pavveł
Pavveł
post 13.02.2012 - 12:48
Post #13

Notatnik

http://www.youtube.com/watch?v=KAoI4-HWQqc : P

+Quote Post
1 Dzięki Pavveł za ten przydatny wpis:
bielik110
Pavveł
post 20.03.2012 - 22:55
Post #14

Notatnik

"Kiedy mędrzec wskazuje księżyc, idioci patrzą na palec" - Anthony de Mello

"Głupiec głupotę kosi, mędrzec ? mądrość. Każdy znajduje to, czego mu trzeba." - Leopold Staff

"Proszę ciebie drogi uczniu, abyś zaprzestał stosowania tych błędnych wyrażeń, godzących w twoją Boskość, ponieważ niemożliwe jest osiągnięcie wolności, pokąd nadal będziesz ich używał. Nigdy nie będzie za wiele przypominania tobie, że kiedy rzeczywiście pozytywnie i kategorycznie uznasz i zaakceptujesz Wielką Obecność Boga "JAM JEST" w swoim wnętrzu, nie będziesz więcej doświadczał niepomyślnych okoliczności." - Saint Germain

+Quote Post
1 Dzięki Pavveł za ten przydatny wpis:
bielik110
Pavveł
post 22.03.2012 - 20:14
Post #15

Notatnik

CYTAT(Zielarz Gajowy @ 22.03.2012 - 19:38) *
Miłość jest spoko. Pozwala patrzeć na nas jak na jedną wielką rodzinę. Ja ostatnio jestem mniej przekonany do przyjaciół. Niby mam ich kilku i pytanie czy chcę mieć ich nadal:) Otóż skoro oni są przyjaciółmi to ktoś inny może być nieprzyjacielem? Hm? W miłości wszyscy są przyjaciółmi a takie wybiórcze określenie kogoś przyjacielem chyba jest ślepą uliczką.

+Quote Post
zankel
post 23.03.2012 - 18:04
Post #16

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 236

Notatnik

A każdy ten, który wierzy; zatrąci się tylko w swoją osobistość

+Quote Post
3 Dzięki zankel za ten przydatny wpis:
bielik110, Pavveł, TyHu
bielik110
post 23.03.2012 - 21:19
Post #17

Dusza Towarzystwa

Wiara czyni cuda:)

+Quote Post
1 Dzięki bielik110 za ten przydatny wpis:
Pavveł
Messanger
post 23.03.2012 - 23:12
Post #18

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 507

CYTAT(bielik110 @ 23.03.2012 - 21:19) *
Wiara czyni cuda:)

A nadzieja umiera ostatnia... i przy okazji jest matką głupich... :PP

+Quote Post
zankel
post 24.03.2012 - 16:15
Post #19

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 236

Notatnik

Tak bielik. Im większa jest wiara tym większa jest "szansa na sukces" ^^. A nadzieja to też element wiary ^^

+Quote Post
1 Dzięki zankel za ten przydatny wpis:
bielik110
Jarzyn44
post 05.05.2012 - 12:53
Post #20

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 193

Sensei Noni - JHWH to żydowski bóg, "robiony" pod Żydów, więc nie wiem czego się spodziewałeś ?

"Choćbyś głupiemu chciał dać tysiąc rozumów, on będzie wolał swój własny."- Przysłowie arabskie

" Kiedy miałem 5 lat, moja mama zawsze mówiła mi, że szczęście jest kluczem do prawdziwego życia. Gdy poszedłem do szkoły, spytali mnie kim chcę byc gdy dorosnę. Odpowiedziałem że chcę "byc szczęśliwy". Powiedzieli mi, że nie zrozumiałem pytania. Ja im powiedziałem że nie rozumieją życia. " - John Lennon

+Quote Post
Marmistrz
post 05.12.2014 - 11:13
Post #21

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 61

Te wyryły mi się w pamięci.

"Ludzie poszukują wiecznego życia, a nie wiedzą co zrobić ze sobą w deszczowy dzień"- Susan Ellhart

"The greatest danger for most of us is not that our aim is to high and we miss it, but that is too low and we reach it" - Michelangelo

"We have two ears and one mounth so we can listen twice as much as we speak" - Epictetus

"If we could see the miracle of single flower, our whole life would change" - Buddha

A ten to jeden z moich najbardziej ulubionych.

My mother said to me, " if you become a soldier, you'll be a general; if you become a monk, you'll end up as the Pope." Insted, I became a painter and wound up as Picasso." - Pablo Picasso

+Quote Post
1 Dzięki Marmistrz za ten przydatny wpis:
Pożeracz Chmur

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park