oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

8 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Odmienne Stany Swiadomosci
Zbyszek
post 02.04.2014 - 10:30
Post #43

cialka.net
Ikona Grupy
Grupa: OOBE VIP
Punkty prestiżu: 976

Notatnik

BOG, duch swiata,- poprzez dymensje tworzy nasz umysl.

Istniejac jednoczesnie w czesci dymensji ducha swiata, stalismy sie jego dobiciem, czyli stworzeni na jego obraz i podobienstwo.

Cisnijcie ludzie, az sie wam ta bajka do glowy wcisnie, bo w zyciu szkoda czasu na pierdoly
a tu egipskie klimaty
http://www.youtube.com/watch?v=0cA1C_oXxcI...p;feature=share
Go to the top of the page

+Quote Post
1 Dzięki Zbyszek za ten przydatny wpis:
Pavveł
Asha
post 07.07.2014 - 22:49
Post #44

Dusza Towarzystwa
Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 158

Notatnik

Dlaczego bóg stworzył wszechświat?
Naszła mnie myśl po dłuższym odosobnieniu. Naturalną koleją rzeczy jest współistnienie z innymi, inni stanowią lustro nas samych, zwłaszcza że większość informacji przechodzi przez soczewkę naszego systemu interpretacji, odbijamy się więc przeważnie sami w sobie, co jest jednak przeważnie nieświadome.

Apatia i bezruch zdają się być nienaturalne, gdzie duch zapada się sam w sobie - z racji nie posiadania feedbacku wciąż powtarza swoje stare programy jak zacięta płyta, która z czasem może się rozkruszyć w nicość. Prawdopodobieństwo stworzenia nowego na bazie już przetworzonej treści jest niskie.

Nieustający feedback jest więc konieczną pożywką karmiącą rozwój ducha. Rozwój nie w sensie dążenia gdziekolwiek i po cokolwiek, ale dla samej ekspansji i smakowania swojej świadomości. Tworzenie zdaje się mieć największą wartość.

Dlatego też nie pamiętamy tak wyraziście naszego pochodzenia ze źródła. Jeśli by tak było, nie mielibyśmy całej frajdy z samopoznania. Odrębność służy więc szerszemu celowi mimo nieświadomości doświadczającego z korzyści z tego płynących. Teoretycznie musi istnieć też moment w którym wszystko zostanie przypomniane, a biorąc pod uwagę nieliniowość czasu ten moment jest dostępny nieustannie i zależy tylko od stopnia dostrojenia.

Ciekawy jest też koncept sprzeczności jednoczesnego rozszerzania i kurczenia się wszechświata. Nowo wytwarzane doświadczanie go rozszerza, zbliżanie się / dostrajanie do źródła przez uświadamianie współjedności go kurczy, proces ten może nie mieć końca. A to prawdopodobnie tylko jedna z rzeczywistości która akurat cechuje się czasem i fizycznością.

Wejście w całkowitą percepcję jedności jest więc wstrojeniem się bezpośrednio w świadomość boga. Co więc można robić będąc już oświeconym? To samo. Wyczuwam w tym lekki paradoks. To co się zmienia, to jakość odbioru na super high clear luks.

Agob zabro, jesteśmy wielkim malowidłem twórcy, fraktalnie powtarzając jego dzieło stworzenia. To w nas twórca się przegląda, a my w nim.

+Quote Post
5 Dzięki Asha za ten przydatny wpis:
Pavveł, Pavveł, Pavveł, PigsOnTheWings, TyHu
pigsonwings
post 08.07.2014 - 07:32
Post #45

haereticus
Punkty prestiżu: 877

Notatnik

Można ująć w pewnym sensie zakres naszego poznania w dwie prawdy,
Prawda absolutna została zdefiniowana jako rzeczy takie, jakimi zna je umysł
Boga, podczas gdy prawdą relatywną są rzeczy takie, jakimi rozumie je najwyższy rozsądek
człowieka. Zatem mimo że dla WSZYSTKIEGO Wszechświat musi być nierzeczywisty i
iluzyjny jak sen czy rezultat medytacji, to dla skończonych umysłów będących częścią tego
Wszechświata, a doświadczających go poprzez śmiertelne zmysły, Wszechświat jest w
istocie bardzo rzeczywisty i należy go za taki uważać. Rozpoznając absolutny punkt widzenia,
nie możemy popełniać błędu ignorowania czy zaprzeczania faktom i zjawiskom Wszechświata,
które objawiają się naszym śmiertelnym zmysłom, pamiętaj, że nie jesteśmy
WSZYSTKIM ale WSZYSTKO jest w NAS.

I wcale się nie dziwie wielu istotą że wciąż się inkarnują aby doznawać i poznawać, nie mam nic tak pięknego a zarazem kruchego jak organizm człowieka. Nie istnieje nic takiego jak śmierć, wszystko ma swoją kolej rzeczy, tak jak na wiosnę jabłko wyrasta z jabłoni, dojrzewa, a następnie gdy nikt go nie zerwie gnije i spada, tak i organizm przeżywa swoje życie. A śmierć to nic innego jak tylko przejście w inny stan gęstości wibracji.

+Quote Post
1 Dzięki PigsOnTheWings za ten przydatny wpis:
Pavveł
Pavveł
post 08.07.2014 - 11:14
Post #46

Punkty prestiżu: 1966

Notatnik

Nieźle napisane :) Ale jesteśmy WSZYSTKIM :) Po pierwsze skoro wszystko jest w nas, a nie tylko jego część, co potwierdza fraktalna budowa wszechświata, to jesteśmy wszystkim. Po drugie, jeśli traktujesz nas, w sensie poszczególne osoby, jako jednostki cielesne z ograniczoną percepcją, to nie są one wszystkim, rzeczywiście. Jednak te poszczególne jednostki same z siebie nie istniałyby, nie są świadomością samą w sobie, bo jako taka to istnieje tylko świadomość absolutu, świadomość WSZYSTKIEGO. Wynika z tego, że jesteśmy właśnie tym absolutem, który bawi się w różne formy, by siebie doświadczać z różnych perspektyw. Ciało to tylko (i aż) taki transformator, przetwornik, czy przejściówka, która pozwala na to. Tak jak np. jedziemy samochodem, chwilowo skupiamy myśli na jeździe, a nasze ruchy ograniczają się w przybliżeniu do naciskania pedałów, ruchu kierownicą i skrzynią biegów. Stajemy się poniekąd samochodem, gdyż on jest wtedy naszym ciałem, przy czym w tym stanie nie używamy wielu funkcji, których możemy i używamy poza samochodem. Podobnie dusza korzysta z ciała :) Pozdro ^^.

+Quote Post
1 Dzięki Pavveł za ten przydatny wpis:
PigsOnTheWings
twistoid
post 08.07.2014 - 15:09
Post #47

http://demotywatory.pl/762
Ikona Grupy
Punkty prestiżu: 2171

jak możesz być wszystkim skoro jesteś filoetowym pawłem ze swoją filozofią który uważa że staje się samochodem ale ni chuja nie staje się nim nawet o centymetr bo dalej jest pawłem ze swoją filozofią filozofia to nie rzeczywistość nauczcie się w końcu rozróżniać

+Quote Post
Foks
post 08.07.2014 - 15:59
Post #48

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 780

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 08.07.2014 - 16:09) *
jak możesz być wszystkim skoro jesteś filoetowym pawłem ze swoją filozofią który uważa że staje się samochodem ale ni chuja nie staje się nim nawet o centymetr bo dalej jest pawłem ze swoją filozofią filozofia to nie rzeczywistość nauczcie się w końcu rozróżniać

Pan Panie Idealny :)Panuje Pan nad tekstem nieuprzejmości, w zazdrości jego fioletowatości...Na chuja te dopierdalanie??niech sobie pisze nikomu krzywdy nie robi, twoje wypociny jak i moje też czytają ludzie dowala sie ktoś do tego??każdy ma swój sens bycia...

+Quote Post
2 Dzięki Foks za ten przydatny wpis:
izabelagr93, Tulsi
Zielarz Gajowy
post 08.07.2014 - 17:44
Post #49

Dupa Towarzystwa
Punkty prestiżu: 6184

Twist Paweł jest wszystkim a Ty jesteś niczym:) Cała filozofia:)

+Quote Post
pigsonwings
post 08.07.2014 - 18:10
Post #50

haereticus
Punkty prestiżu: 877

Notatnik

twist jest zgorzkniałym człowiekiem, a tacy już mają tak że swoje bóle, bolączki i niepowodzenia produkują na innych choćby negacją i niepotrzebnym dopiekaniem, zielarz trafnie to ująłeś powyżej, co sobie wmówisz taki się staniesz.

wracając do tematu
Można zatrzymać się na obserwacji, jest to pewnie jakaś droga do źródła jak ktoś tak sobie wybierze (jak napisałem wcześniej z perspektywy jaźni świat w pewnym sensie jest iluzją), lecz każdy jest inny wybór może paść na rozwój który z naszego poziomu człowieka homo sapiens, obdarzonego inteligencją i wrodzoną mocą która została przed nami skryta na drodze dziwnego rozwoju tej planety od ponad 14 tyś lat, może zostać nam przywrócona dzięki pracy nad sobą, tak czy inaczej każda droga nas zaprowadzi gdzieś, byle by, gdy śmierć spojrzy nam w oczy powiedzieć "niczego nie żałuję" cokolwiek robiłem.
Człowiek stanie się wtedy Bogiem, tak jak Bóg stał się raz Człowiekiem z krwi i kości. Ta ostateczna realizacja była nauczana przez Odkupiciela tego Świata, Agnus Dei, którego życie i Droga są Wielkim Dziełem, wzniesienia i uboskowienia Człowieka i humanizacją Boga. To jest Wielka Tajemnica Jedności, gdzie Bóg jest Człowiekiem, a Człowiek jest Bogiem, gdyż obaj są Jednym i tym samym. A w esencji tej Jedności, wszyscy są niepodzielnymi aspektami Jednego. Lecz niestety przeciętnemu mieszkańcowi ziemi zanim to zrozumie zajmie ta podróż eony lat (wcieleń) jakby przeliczyć to na nasze ziemskie mierzenie czasu.

+Quote Post
2 Dzięki PigsOnTheWings za ten przydatny wpis:
Foks, Tulsi
twistoid
post 08.07.2014 - 22:53
Post #51

Ikona Grupy

to nie dopiekanie to prawda, paweł kompletnie nie ma pojęcia o czym pisze dodam że wy też, ale piszcie se mi to lotto

filozofia to nie rzeczywistość i tyle możecie sobie filozofować i wyciągać logiczne wnioski ale co z tego skoro wy nie macie pojęcia jak to w praktyce wygląda jakbyście byli w tym inaczej byście pisali albo nie pisali w ogóle bo po jakiego grzyba?

+Quote Post
1 Dzięki twistoid za ten przydatny wpis:
MadziaKK
Pavveł
post 09.07.2014 - 16:52
Post #52

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 08.07.2014 - 23:53) *
to nie dopiekanie to prawda, paweł kompletnie nie ma pojęcia o czym pisze dodam że wy też, ale piszcie se mi to lotto

CYTAT(twistoid @ 09.07.2014 - 13:47) *
filozofia to nie rzeczywistość i tyle możecie sobie filozofować i wyciągać logiczne wnioski ale co z tego skoro wy nie macie pojęcia jak to w praktyce wygląda jakbyście byli w tym inaczej byście pisali albo nie pisali w ogóle bo po jakiego grzyba?

Łojojoj, zaprzeczający sam sobie Romuś się wypowiedział... dziękujemy Ci za to c: Kurczę biedaku jak Ty się przy tym męczysz pewnie, jak nam niepierwszy raz przypominasz, że Tobie wszystko to wisi, lotto, lato, itp. ... tak Ci to wisi, że ciągle o tym biadolisz i ciągle zwracasz na to uwagę i ciągle Ci coś nie pasuje, ale Ty nie dążysz tu do jakiegoś porozumienia... nie, wręcz przeciwnie... piszesz sposobem, który wprowadza jedynie entropię...
I no tak, Romek przecież jesteś wyrocznią i z góry wiesz kto nie ma pojęcia.. A z resztą, przecież oczywiste jest, dla Ciebie nikt nie ma pojęcia, prócz Ciebie samego :3 ... co więcej nawet nie musisz tego argumentować, bo po co... ^^.

To, co Ty tutaj traktujesz jako filozofię, dla kogoś mogą to być po prostu wnioski z własnych doświadczeń, których najwyraźniej chyba nie pojmujesz i nie próbujesz pojąć, co pokazuje brak wchodzenia w jakąkolwiek polemikę, rzetelną dyskusję na argumenty.
Romuś, siedzimy w tym wszyscy, jak możesz mówić, że nie mamy pojęcia jak to w praktyce wygląda. Na jakiej podstawie to mówisz? Skąd możesz wiedzieć? Gdybyś stwierdził chociaż, że w tym co ktoś tu argumentuje, nie m aracji, bo: ..... (i tu Twoja argumentacja). Jednak z tego, co piszesz, to nie masz żadnych słów na potwierdzenie swojej racji, wyciągasz własne posty z pupy i zaśmiecasz tym to forum.

A skoro nie znasz motywów, dla których ktoś pisze, to czemu się czepiasz... A po jakiego grzyba Ty piszesz?

PS: Nie pisze się postu pod postem panie moderatorze :d ^^.

+Quote Post
izabelagr93
twistoid
post 09.07.2014 - 17:15
Post #53

Ikona Grupy

ale to widać niestety że sobie wymyśleliście że macie jakieś doświadczenia a nie doświadczacie czegoś w rzeczywistości to aż bije po oczach, wymieniacie się tylko informacjami o zdobytych informacjach jaki to ma sens? ja bardziej dociekam bo może dla was to jakiś ma tzn. tłumaczycie sobie to jakoś . dodajecie sobie otuchy czy macie jakieś informacyjne kółko wzajemnej adoracji chociaż stawiałbym na to drugie ze sposobu jaki deprecjonujecie wspólnymi siłami krytykę, takie kółko lizania się i nazywania czegoś nierealnego merytorycznym

+Quote Post
Pavveł
post 09.07.2014 - 18:06
Post #54

Notatnik

Wyjaśnijmy coś sobie. To, co tu praktykujesz, nie jest krytyką, bo nie jest poparte argumentami. Nie piszesz ani słowa o tym, dlaczego uważasz to, co piszę ja czy inni, za niesłuszne. Więc nie manipuluj tutaj, bo nie wiem co chcesz przez to zyskać.
Co do naszego "kółka wzajemnej adoracji", to zwyczajnie w świecie w danym temacie parę osób się ze sobą zgadza, ma podobne wnioski, a to coś znaczy. Jeśli się ktoś nie zgadza, przecież ma możliwość skontrargumentowania wygłaszanych przez nas tez, przedstawienia i zaargumentowania swojej... Ale Ty tego nie robisz, tylko dziecinnie atakujesz dla samego atakowania. A jeśli tam, gdzie po prostu dwie osoby mają podobny pogląd, Ty pierwsze co widzisz, to kółko wzajemnej adoracji, to widać jak jesteś nastawiony...

Zaś jak pytasz jaki ma sens wymienianie się informacjami, to nie wiem co jeszcze robisz tu na forum... i w ogóle po co żyjesz w cywilizacji zamiast gdzieś w jaskini w odosobnieniu? ^^. Logicznie właśnie takie pytanie się nasuwa.
Pozdrawiam Cię.

+Quote Post
izabelagr93
Foks
post 09.07.2014 - 18:14
Post #55

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 09.07.2014 - 18:15) *
ale to widać niestety że sobie wymyśleliście że macie jakieś doświadczenia a nie doświadczacie czegoś w rzeczywistości to aż bije po oczach, wymieniacie się tylko informacjami o zdobytych informacjach jaki to ma sens? ja bardziej dociekam bo może dla was to jakiś ma tzn. tłumaczycie sobie to jakoś . dodajecie sobie otuchy czy macie jakieś informacyjne kółko wzajemnej adoracji chociaż stawiałbym na to drugie ze sposobu jaki deprecjonujecie wspólnymi siłami krytykę, takie kółko lizania się i nazywania czegoś nierealnego merytorycznym

Jak już Tobie ktoś nie ,,liże'' to jest źle przecież Ci to lotto:) co do tego co napisałeś nie pucuje sie do nikogo jestem jednostką wyróżniającą się prostotą bycia i skromnością...Z czego można sie czegoś nauczyć jak nie z informacji których czerpiemy inspiracje, fakt czasami moze jestem typem opowiadacza to podchodzi pod to że mogę być chwalipiętom / albo i nie jestem po prostu sobą, albo i nie jestem tym czym ty sądzisz że jestem, i ty Paweł jesteś po prostu oczytanym typem który pisze pierdoły, ale mu dociołem ja to jestem:) Moge być teraz w twoim kółku potrzymamy sie za ręce, albo nie będziemy narzekać na wszystkich do okoła zamiast po prostu mieć to...no żeby nam to lotoło:)

+Quote Post
twistoid
post 09.07.2014 - 18:19
Post #56

Ikona Grupy

nie no serio wasz brak doświadczenia w temacie aż bije po oczach czy człowiek któremu chce się kupę mówi wszystkim o tym że mu się chce?

+Quote Post
Zielarz Gajowy
post 09.07.2014 - 18:24
Post #57

Dupa Towarzystwa

Wolą Boga było, aby Hitler się narodził i zrobił to co zrobił. Wolą Boga było, aby Jezus został ukrzyżowany i wymówił słowa, aby swoim oprawcom WYBACZYĆ bo nie wiedzą co czynią. Wolą Boga jest, aby Twist miał problem z fioletowym. Chyba w poprzednim wcieleniu nasz super moderator był pedziem i ma fioletową czkawkę teraz, ale to wszystko wola Boga..jest jak jest i najlepiej zaufać Istnieniu a wtedy filetowe problemy znikną.

+Quote Post
twistoid
post 09.07.2014 - 18:31
Post #58

Ikona Grupy

zielarz ty masz problem ze sobą, musisz brać narkotyki i pić alkohol, tak zaufaj bogu gadaj ze sobą i jako boga traktuj swoje własne oczekiwania lol
nie no ja dociekam chłopaki się wymieniają info ale doświadczeń im brak to chociaż by podali jakieś źródła manuskrypty czy coś

+Quote Post
Foks
post 09.07.2014 - 18:33
Post #59

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 09.07.2014 - 19:31) *
zielarz ty masz problem ze sobą, musisz brać narkotyki i pić alkohol, tak zaufaj bogu gadaj ze sobą i jako boga traktuj swoje własne oczekiwania lol
nie no ja dociekam chłopaki się wymieniają info ale doświadczeń im brak to chociaż by podali jakieś źródła manuskrypty czy coś

Znalazłem Cię na Youtubie:)

+Quote Post
twistoid
post 09.07.2014 - 18:42
Post #60

Ikona Grupy

ale z ciebie śmieszek skromnisiu

+Quote Post
Zielarz Gajowy
post 09.07.2014 - 19:02
Post #61

Dupa Towarzystwa

Twist ja wolę mieć problem ze sobą (problem wewnętrzny) niż jakieś fioletowe urojone problemy jakie tworzy Twój umysł (problem zewnętrzny:) Co do narkotyków to skąd wiesz czy i jakie biorę? Nakłucia na żyle to od oddawania krwi młokosie a nie od przyjmowania kompotu:)

Tak poważnie to wolą Boga jest, abyś był EGOnem i takiego Cię akceptuję bez względu na to co o mnie myślisz i znajdź se dziewczynę bo u Pawła nie masz szans:) On z tego co wiem nie jest pedziem:)

+Quote Post
2 Dzięki Zielarz Gajowy za ten przydatny wpis:
izabelagr93, Pavveł
Foks
post 09.07.2014 - 19:04
Post #62

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(twistoid @ 09.07.2014 - 19:42) *
ale z ciebie śmieszek skromnisiu

:*
Foksiuu pozdrawia :) Trolololooo wróćmy do tematu a ty chociaż raz uśmiechnij sie i przestań być taki bucowaty :> nie krytykuje też jestem taki Dr. Jekyll and Mr. Hyde:)hi hi
,,Jestem przekonany, że życie proste i skromne dobrze służy każdemu, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.'' Cytat brata Alberta co pokazał mi w Astralu piękną lokomotywę:)

+Quote Post
twistoid
post 09.07.2014 - 19:06
Post #63

Ikona Grupy

ja tylko pytam jaki jest w tym sens? bo jak sami nie potraficie go dostrzec to dziwne

+Quote Post

8 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park