oobe.pl

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Co Z Tym Forum?, Offtop się szerzy
Pavveł
post 23.02.2019 - 11:13
Post #22

Grupa: Podróżnicy
Punkty prestiżu: 1965

Notatnik

Dokładnie, jak widzisz sporo takich tematów, to masz pole do działania...

A myślę, że ów chroniczny brak czasu i inne zajęcia tym bardziej nie pozwoliłyby na wydajne udzielanie się na forum, gdyby było tu duużo ludzi piszących (zanim przeczytają) coś, co już zostało wielokrotnie napisane.
Płatna rejestracja filtruje takie osoby, ściągając je na forum dopiero wtedy, gdy naprawdę zainteresują się tematem i wpierw przeczytają to i owo. Myślę, że forum będzie wtedy przejrzystsze, konkretniejsze (może też bardziej prestiżowe ;9) i na pewno łatwiejsze do pogodzenia w związku z chronicznym brakiem czasu (przez co więcej postów uzyska też konkretne odpowiedzi).
Go to the top of the page

+Quote Post
Se7en
post 23.02.2019 - 15:31
Post #23

Dusza Towarzystwa
Punkty prestiżu: 225

Notatnik

To, że taki temat istnieje to wiadomo od dawna tylko czemu "nowe" tematy tam nie są przesuwane? Marudzenie aha. Będę miał odpowiednia ilość czasy i chęci to napiszę. Puki co to takie chęci straciłem. Skoro temat wyczerpany to po co wracać nagle na forum. Pousuwać tylko spam czy rzeczywiście zrobić co z tym forum? Chyba, że się liczy na to, że ktoś coś napisze i jakoś to będzie. Wcale nie jest dobrze jak jest, skoro forum jest na granicy wymarcia od x lat. Coś jest tego powodem w kwestii organizacyjnej, potencjał jest skoro nie umarło śmiercią naturalna jak inne fora. Nie jest to wina pojedynczych jednostek. Chyba, że jestem głupi i ślepy to mnie usuńcie. Piłeczkę możemy odbijać jeszcze przez wiele stron albo coś zmienić. Mam nadzieję, że wasza inwencja nie kończy się na napisaniu nowego tematu.
Pozdrawiam

+Quote Post
Pavveł
post 23.02.2019 - 21:01
Post #24

Notatnik

Jak nie są, jak są?

Czas masz, skoro już tyle napisałeś w tym temacie, to dałoby radę i w innym ;)
Skoro jesteś na forum i nie musisz płacić już za rejestrację, to czemu brak chęci? Nie wydaje Ci się, że to przez brak chęci to forum stoi, a nie przez śmiesznej wysokości opłatę?
Temat nie jest wyczerpany. Sam napisałeś, że widzisz dużo ciekawych tematów do napisania. Jeśli chcesz, żeby to forum ożyło i chcesz się do tego przyczynić, to pomóż tworzyć ciekawą i konkretną treść.

Forum jest na granicy wymarcia, ponieważ przeszło ciężkie czasy, gdy nie było moderatorów i parę osób zaśmieciło je i zniechęciło wielu ludzi do zaglądania na nie. Na szczęście moderatorzy wrócili i to jest szansa. Zacznij współtworzyć ciekawą treść i zobaczysz, że starzy forumowicze powoli zaczną tu zaglądać z powrotem, a i dojdą nowi.

Weź też pod uwagę czynnik, że wiele starych i najbardziej aktywnych użytkowników trochę się postarzało, zmieniło priorytety, lub po prostu przestali teoretyzować czy tracić mnóstwo czasu na internety i zaczęło żyć w realnym świecie i skupiać się na jego doświadczaniu. To jest proces, który jest raczej nieunikniony. Nawet ci, co mieli mega zajawkę na to forum swego czasu, to był tylko okres przejściowy. Ludzie się rozwijają i idą dalej. Jeśli forum nie będzie się rozwijało z nimi, to ludzie będą je właśnie opuszczać. Jedynym ratunkiem dla forum jest rozwijanie się razem z ludźmi i dostarczanie bardziej dojrzałych, głębokich i ciekawych treści. Fajnie by było, gdyby to forum takie było, bo nie ukrywam, kiedyś tak je traktowałem i mam do niego sentyment.

Największy powód ciężkich czasów dla tego forum to był brak moderatorów. Jednak od niedawna są znów i to jest podwalina pod dobre zmiany. Teraz zostało tylko wykorzystać to i umieszczać ciekawe treści, a nie obarczać winą pojedyncze jednostki (tu admina) i malutkie jednorazowe opłaty za rejestrację. Sam zauważyłeś, że inne fora nie mają takiej opłaty, a i tak wymierają.
Forum nie zrobi się ciekawe i przyciągające, bez ciekawych i przyciągających treści.
Bez żadnej opłaty można normalnie czytać to forum. Jedynie by się na nim udzielać, trzeba ją uiścić. Każdy więc może tu zajrzeć, nie ma w tym przeszkód. Przeszkoda jest, gdy ktoś szukający czegoś ciekawego tu zagląda, i nic takiego nie znajduje.

Proszę, nie wchodź w grę słowną, nikt Cię nie nazywa głupim. I nikt nie ma powodu by Cię usuwać. Nie wiem, jaki Ty masz do tego powód.
Dokładnie, nie ma sensu odbijać tej piłeczki. Obiektywnie patrząc, opłata jest i raczej będzie, strona sama z niczego się nie utrzyma. Subiektywnie zaś z mojej strony (co i tak nijak nie wpływa na decyzję admina), opłata prócz powyższego, pomaga filtrować niepotrzebne treści i poniekąd wymusza ich mniejszą ilość, ale i większą ciekawość i konkretność (jakość, a nie ilość to dobra rzecz, przy chronicznym braku czasu łatwiej i fajniej takie posty czytać i na nie odpisywać).
Jeśli nie chcesz bezsensownie odbijać piłeczki, tylko coś zmienić, to napisz coś z tego, o czym mówiłeś wcześniej, że masz trochę pomysłów na ciekawe tematy. Mam nadzieję, że Twoja inwencja nie skończy się na narzekaniu na czynniki przeszkadzające w rozwoju forum.

Pozdrawiam również.

+Quote Post
Krukos
post 24.02.2019 - 09:09
Post #25

Dusza Towarzystwa
Grupa: Validating
Punkty prestiżu: 1936

Notatnik

Chcieli ciągle równości, brak króla w państwie. A gdy na forum zabrakło sprzątaczki- króla. Król zajmuje się porządkiem. Zrozumieli ze król w państwie potrzebny. Wszystko co tu było głoszone przez pseudo ezoteryków, pokazało ze jest to bez sensu. Ostatnio oglądałem film Black Mirror - Million Merits. Pięknie jest tam zobrazowane, ze ludzie potrzebują klauna, grajka i ..., ale i takiego mędrca, który będzie im opowiadał, ze system jest zły, ze nasz oszukują itd. Gdy w państwie brakuje ludzi, obniża się podatki. No albo wprowadza sztucznych ludzi i sztuczne posty początkujących. Twisted władca znakomity, wiedział jak rozkręca się forum. Nowa władza leży tylko. Przychodzi seven i mówi ze podatki trzeba znieść, aby ludzi przybyło. Dostaje odpowiedź ze państwo bez podatków nie utrzyma się. Zobaczymy co będzie dalej.

Jeszcze coś zauważyłem. Ze bez władzy zaczęło rozwijać się lesbijstwo i pedalstwo w państwie. Posty jakie tu były o tym pokazywały. Nie dobre czasy nadchodzą. Oglądałem ostatnio serial 13 reasons why. Ewidentnie choroba XXI wieku jest tam akceptowana. Trzeba ludzie rozpocząć z tym walkę. Nauczają w serialach dla nastolatków tych chorób. W większości nowoczesnych filmów zaraza się rozwija. Trzeba otworzyć oczy i mówić ludziom co się dzieje. W moim jednym z wyjść miałem przepowiednię pedalstwa, walczyłem z tym. Było to jeszcze przed nastaniem bałaganu na forum. Nikomu o tym nie mówiłem, bo nie wiedziałem ze to był znak. Scena ta była tak rzeczywista, ze aż płakałem gdy wróciłem do ciała. Ale zrozumiałem co się dzieje z moim umysłem, ze chcą go przemienić. Walczyłem z tym i dalej trzeba z zarazą walczyć. Walka jest wpisana w naturę człowieka.

Walcz już dziś, znają techniki i umysł człowieka ze niedługo, za pomocą mediów, za pomocą filmów omamią nasz, tak jak kościół omamił ludzi. Trzeba jasno i zrozumiale mówić co się dzieje.
Nie ważne czy przekaz w oobe, jest od bóstwa, od kosmitów czy wykreował się sam. Ważne ze w jakimś celu powstał. Homosie to jest bardzo wielkiej wagi problem. A wiem to z rzeczywistych przekazów w poza, z naszego Astrala. Sami widzieliście co zrobili z naszym pięknym forum. Zrobią to i z naszym pięknym światem. Czy pozwolimy na to?. Działaj już dziś.

+Quote Post
Se7en
post 24.02.2019 - 10:28
Post #26

Dusza Towarzystwa

Notatnik

CYTAT(Krukos @ 24.02.2019 - 09:09) *
Trzeba otworzyć oczy i mówić ludziom co się dzieje. W moim jednym z wyjść miałem przepowiednię pedalstwa, walczyłem z tym. Było to jeszcze przed nastaniem bałaganu na forum.

Sam robiłeś ten bałagan na forum za co powinieneś wylecieć. Teraz wyskakujesz z jakimś pedalstwem, poniżej krytyki.

Będę miał chęci się udzielić to coś w trudach "na skrobie" - nie przychodzi mi to łatwo. Zakładać temat i napisać parę zdań to nie wypada. Tak jak napisałeś, zmieniły się priorytety. Sam temat oobe dla mnie stracił na niezwykłości bo nic "więcej" w nim nie znalazłem. W przeciwieństwie do ezoteryki i nie tylko, które zaskakują mnie na każdym kroku. Jednak dziwi mnie to, że ktoś się tym interesuje, a nie ma pytań oraz pomysłów. Tak jak wspominałem wcześniej nie tylko posty są potrzebne, a remont całego forum i wstawić chociaż jakiś "free" chat bo nigdy go nie będzie.

+Quote Post
1 Dzięki Se7en za ten przydatny wpis:
Pavveł
Pavveł
post 24.02.2019 - 13:48
Post #27

Notatnik

Mnie też dziwi to, że jeśli rozmawia się o oobe, to najczęściej sucho technicznie, a mało kiedy pociąga to za sobą rozważania filozoficzne i poszukiwanie zależności, wyjaśnień, oraz nowych możliwości.

Co do remontu, myślę, że posty są kluczowe. Nie wiem co rozumiesz przez remont całego forum. Grafika forum jak dla mnie jest świetna, oryginalna i nie ma co jej zmieniać.
Co do czatu, w osobnym o nim temacie zamieściłem linka do jakiegoś darmowego. Myślę, że warto się temu przyjrzeć. Ale nie wiem kto to zrobi, bo na to trzeba czasu, wiedzy... i kontaktu z adminem, o który nieco ciężko.

+Quote Post
1 Dzięki Pavveł za ten przydatny wpis:
Se7en
Se7en
post 25.02.2019 - 10:42
Post #28

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Przy rejestracji jest kurs oobe który dla mnie jest tragiczny. Tak samo te porady ze strony głównej. Graficznie jest super tylko chatu brakuje, kazali czekać do jesieni. Wcześniej też było wspominane aby dodać jakiś darmowy chat. Wystarczy admin który zna te języki pisania strony, większej filozofii w tym nie ma.

Z tym się zgodzę co do opisywania doświadczeń. Chyba najczęściej są wpisy samych "przygód", a brakuje technicznych zagadnień poruszania się w astralu, przemyśleń oraz szukania możliwości. Dosłownie jakby ktoś poruszał się tam nieświadomie wszystko uogólniając.

W głowie mam bardzo ciekawy temat tylko zbytnio nie wiem jak właściwie za niego zabrać. Porusza on zbyt wiele kwestii od naukowych wyjaśnień do własnych doświadczeń. Mam bardzo słabe pióro, a próba rzucenia oobe na podwaliny to nie liche wyzwanie przy zachowaniu dualistycznego podejścia do sprawy.

+Quote Post
Pavveł
post 26.02.2019 - 10:51
Post #29

Notatnik

A co byś zmienił w kursie, oraz w poradach?

"Wystarczy admin, który zna te języki pisania strony, większej filozofii w tym nie ma" - no nie ma filozofii w tym, że aby napisać stronę, trzeba znać języki, w których pisze się strony.
Napisałeś to tak, jakby to było takie proste ("wystarczy")...
Idąc dalej tym tropem, to można zrobić wersję mobilną forum, oraz czat w stylu Messengera :)

Jeśli wątki naukowy i subiektywny są w Twoim temacie bardzo powiązane, to napisz oba wątki w oddzieleniu, jeden po drugim, żeby się nie mieszały.
Na przykład najpierw zarysuj temat od strony naukowej, a potem dodaj swoje przeżycia i przemyślenia. Albo odwrotnie, najpierw opisz doświadczenia, a potem na końcu poprzyj je naukowym wywodem. Albo jeszcze inaczej - podziel tekst na mniejsze wątki i w każdym z nich zastosuj podział opisany wyżej. A jeżeli temat mimo to, poruszałby zbyt wiele wątków i powodował skupianie się na zbyt wielu rzeczach na raz, to rozbij go na kilka tematów. Wybór należy do Ciebie. Najtrudniej jest zacząć, dlatego polecam napisać coś choćby na brudno, a potem można edytować, co jest już łatwiejsze. Dasz radę ;)

+Quote Post
Se7en
post 26.02.2019 - 17:39
Post #30

Dusza Towarzystwa

Notatnik

Wystarczy chat który by stał pusty jak wcześniej hehe. Co do kursu mailowego, nie każdy ma czas, chęci i możliwości aby wstawać po nocach. Dobrze wiemy, że istnieje parę dróg do osiągnięcia celu równie skutecznych. Nie ma złotej metody, 4+1 nigdy mi się nie sprawdziło ani pasowało. Można było by to odświeżyć dodać parę technik i nie koniecznie mailowo. To samo tyczy się porad, rozbudować, dodać jeszcze coś.

Rozbijać na tematy bym nie chciał, podobnie myślę co do udzielonych mi wskazówek. Widzę, że już się zobowiązałem. Cały czas praca, hobby, obowiązki i pogoń za króliczkiem. Oj wziął by człowiek wrzucił to wszystko :)

+Quote Post
Krukos
post 27.02.2019 - 07:37
Post #31

Dusza Towarzystwa
Grupa: Validating
Punkty prestiżu: 1936

Notatnik

CYTAT(Se7en @ 24.02.2019 - 10:28) *
Sam robiłeś ten bałagan na forum za co powinieneś wylecieć. Teraz wyskakujesz z jakimś pedalstwem, poniżej krytyki.

siedzisz i tu pieprzysz bez sensu, zobacz ile bezsensownych wiadomości napisałeś w tym temacie

+Quote Post
Pavveł
post 27.02.2019 - 09:31
Post #32

Notatnik

CYTAT(Krukos @ 27.02.2019 - 07:37) *
siedzisz i tu pieprzysz bez sensu, zobacz ile bezsensownych wiadomości napisałeś w tym temacie

Wiadomości Siódemki są kulturalne i na temat i wnoszą konstruktywne opinie, w przeciwieństwie do tego, co tu napisałeś. Lepiej zrewiduj swój sposób pisania.

+Quote Post
1 Dzięki Pavveł za ten przydatny wpis:
Lartek

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park