Wszechswiatlo


oobe.pl

 

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 | Kategoria: Własne obserwacje
entry 06.06.2020 - 11:03
Dieta
Dla optymalnych warunków zaistnienia jakościowego OBE, oraz wywołania go sprawniej, ważne jest aby dieta była lekka. Najwłaściwsza jest dobrze zbalansowana dieta wegańska. Wykluczenie mięsa oraz produktów mleko-pochodnych jest właściwą drogą, aby odciąć od siebie energię strachu i śmierci, które przez swoje życie doświadczają zwierzęta przeznaczone do uboju.
Jest to również związane ze zmniejszonym zużyciem energii, potrzebnej na trawienie ciężkostrawnych i przetworzonych pokarmów. W ciele zostaje wówczas duża rezerwa energii życiowej, która sprzyja poszerzaniu świadomości i doświadczaniu odmiennych jej stanów.
Już dieta wegetariańska daje bardzo dobre efekty. Zalecane są również kilkudniowe całkowite głodówki, podczas których należy pić bardzo dużą ilość wody.

Ćwiczenia fizyczne
Wysoce zalecane są ćwiczenia utrzymujące i podnoszące kondycję fizyczną. Szczególną wartość mają te dyscypliny, w których dochodzi do obcowania z naturą: wędrówki piesze, wspinaczki, bieganie – najlepszym miejscem do ich wykonywania jest las, park.
Po dużym wysiłku fizycznym dochodzi do swoistego wyłączenia świadomości ciała. Jednocześnie przy wypoczętym, zrelaksowanym umyśle łatwiej można osiągnąć stan poszerzenia świadomości i, w efekcie do łatwiejszego osiągania OBE.

Relaksacja
Umiejętność wyciszania umysłu i kontroli myśli jest najpotężniejszym narzędziem wykorzystywanym do osiągnięcia OBE. Regularna medytacja, umiejętność wywoływania stanu odprężenia, wpływanie na częstotliwość fal mózgowych są kluczowe dla możliwości pracy z umysłem.

Sen
Zdrowy sen pozwala zachować kontrolę nad umysłem w stanie czuwania. Jednocześnie – paradoksalnie – wywołanie stanu braku snu przez 24 godziny i rozpoczęcie po tym czasie pracy z energiami przynosi bardzo dobre rezultaty. Nie należy jednak praktykować braku snu zbyt często, ponieważ dojdzie do przemęczenia organizmu i utrzymanie świadomości podczas praktyk może stawać się trudniejsze i kończyć zasypianiem. Jak ze wszystkim – należy zachować zdrowy umiar.

Dźwięk
Dla celów świadomego wywoływania odmiennych stanów świadomości można stworzyć własne dźwięki w postaci melodii, piosenki, mantry, które oddziaływają silnie odprężająco na umysł. Należy takie dźwięki dopasować indywidualnie. Można eksperymentować z własnym głosem i różnymi dźwiękami, jakie generujemy sami. Należy zwrócić uwagę, aby dany dźwięk stanowił podstawę dla naszego umysłu i jednocześnie sygnał skojarzeniowy, który będzie informacją dla umysłu, że właśnie dochodzi do zmiany stanu świadomości. Można także stosować nagrania oraz dudnienia różnicowe.

niedziela, 31 maja 2020

 
« Następny starszy · Wszechswiatlo · Następny nowszy »