oobe.pl

 

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

> Menu Główne
Nawigacja
Ostatnio dodane
Bruce Moen przez ldkiler
  18.08.2015 - 20:06
Avc przez Uśmiechnij się
  13.08.2015 - 01:44
Darek Sugier przez PurpleCat
  17.09.2012 - 10:19
Focus przez puppy
  18.06.2012 - 10:44
Ewulsja przez ciciak
  12.07.2011 - 14:14
Déjà Vu przez Edgar
  30.07.2010 - 22:18
Obenautyka przez Freddy K
  20.01.2010 - 22:14
> Lusz , Sens życia na Ziemi
Opcje V
Lusz – hipotetyczna substancja, która jest rzekomo produkowana przez każdą żywą istotę na Ziemi oraz przez rośliny. Wytwarzanie luszu ma być związane z ruchami wibracyjnymi w systemie węglowo-tlenowym. Wibracje te związane są z emocjami, uczuciami, różnymi doznaniami. Szczyt produkcji znajduje się w momencie śmierci organizmu. Najczystszą formą luszu jest miłość.

Geneza
Twórcą „teorii luszu” jest R.A. Monroe, który podczas jednej ze swoich podróży poza ciało poznał informacje dotyczące celu powstania życia na Ziemi. Według tej teorii „Ktoś”, (Wyższa Jaźń, Bóg, Kosmici, (?)) mieszkający „Gdzieś” (inny system planetarny, energetyczny (?)) bardzo sobie ceni posiadanie jak największych ilości luszu.
Pierwotnie wykorzystywano jego naturalne pokłady, lecz z czasem „Ktoś” wpadł na pomysł aby produkować lusz sztucznie. W tym celu dokonał szeregu eksperymentów zwiększających wydajność produkcji tej substancji.

Pierwsza plantacja ograniczała się do organizmów roślinnych żyjących w środowisku wodnym.

W drugiej plantacji przystosowano rośliny do życia w środowisku gazowo-lądowym. Zbiór plonu następował w momencie śmierci organizmów na skutek specjalnie wywoływanych katastrof przez nadzorców plantacji. Zarówno pierwsza jak i druga plantacja nie spełniła oczekiwań kreatora.

W trzeciej plantacji wprowadzono organizmy mobilne. Dzięki tym organizmom regulowano populację roślin. Mobile również silnie konkurowały między sobą co miało wpływ na produkcję luszu. Wprowadzono również gatunki mobili, które żywiły się innymi gatunkami mobilnymi. Dzięki temu otrzymywano więcej pożądanej substancji.

Czwarta plantacja powstała po uśmierceniu organizmów z trzeciej próby. Na tym etapie wprowadzono olbrzymią różnorodność nowych organizmów mobilnych i roślinnych nadając im zróżnicowane kształty i rozmiary. W tej plantacji wprowadzono też nową jednostkę, która była słaba i niedołężna w porównaniu do innych. Ten mobil został jednak obdarzony cząstką pochodzącą od samego „Kogoś”. Dzięki temu nowe jednostki stały się niezwykle ruchliwe na skutek wewnętrznego pragnienia w dążeniu do połączenia z nieskończoną całością. Wprowadzono również zamknięty obieg materii i energii. Ta plantacja przynosiła obfite plony luszu oraz działała bez zarzutu.

Plantacja dawała duży dochód oraz cieszyła się dużym zainteresowaniem nadzorców innych ogrodów którzy przyjeżdżali po próbki luszu z tej plantacji.

Właściciel-kreator tego ogrodu był zadowolony ze swojej pracy i nie dokonywał już modyfikacji. Pewnego dnia zauważył jednak, że nowe organizmy 4 generacji czasami wytwarzają lusz o jakości destylowanego produktu. Okazało się że jest to związane z ich niezaspokojeniem wynikającym z potrzeb o wyższym poziomie wibracyjnym niż potrzeby zmysłowe. Im większe takie niezaspokojenie, tym większa produkcja destylowanego Luszu. W związku z czym dokonano drobnej modyfikacji, mianowicie rozdzielono ten gatunek na dwie połowy (płeć, inny sposób myślenia i odczuwania u kobiet i u mężczyzn (?)) zwiększając tym samym stopień samotności jednostki oraz zwiększono przewagę tego gatunku nad innymi. Nadzorcy natomiast zadbali o to aby produkcja tego wysokogatunkowego luszu była jak największa. Wprowadzili przez to różne narzędzia nazwane w świecie ludzi m. in.: miłością, przyjaźnią, nienawiścią, religią, wolnością, winą, rodziną, narodowością, prowincjonalizmem, modą, itd., itp.

Krytyka „teorii luszu”

Z technicznego punktu widzenia historia o luszu jest zlepkiem różnych teorii, zaczerpniętych z obszaru religii oraz nauki, dotyczących ewolucji i powstania życia na Ziemi. Niektóre części brzmią podobnie w biblii, tam też jest mowa o boskiej cząstce, która została dana człowiekowi. Biblijny Bóg również ma możliwość uśmiercania życia na Ziemi oraz kształtowania klimatu planety, jednak równocześnie troszczy się o swój naród i narzuca mu określone postawy oraz uczy miłości. Wykonawcami bożych poleceń są aniołowie, a w przypadku luszu są nimi nadzorcy. W aspekty biblijne sprytnie wpleciony jest wątek naukowy, który obrazuje w pewnym stopniu proces ewolucji na planecie. W tym rozumieniu można wysnuć wniosek, że Monroe „wymyślił” całą historię będąc w odmiennym stanie świadomości, łącząc wszelkie dostępne mu informacje w jedną całość oraz wymyślając nowe nazwy i bardzo ogólnie opisując niektóre miejsca czy osoby np. „Ktoś”, „Gdzieś”.
Samo pojęcie luszu wydaje się dosyć oryginalne. Pewne jego przesłanki można znaleźć co prawda w czci jakiej oczekiwały różne bóstwa na przestrzeni wieków od ludzi, wzbudzając w nich określone odczucia. Jednak sam cel związany z życiem organizmów żywych na Ziemi jako producentów luszu jest czymś nowym.
Z drugiej strony fakt powiązania teorii luszu z religią oraz nauką może sugerować, że jej autor rzeczywiście odsłonił część prawdy. W końcu w nawet legendy zawierają jakąś część autentyczną. Pod tym względem teoria luszu dałaby odpowiedzi na niektóre pytania typu: Czemu dobry Bóg pozwala na tak liczne cierpienia i niesprawiedliwość jaka dzieje się na świecie?

Źródło: "Dalekie podróże" R. A. Monroe, Rozdział "Zasłyszana historia"

Ostatnio aktualizowany: 03.02.2008 - 19:44 przez Forgotten Son    
Stworzony:03.02.2008 - 19:17 przez Forgotten Son    Edycji: 2
 Pobierz wersję dla MS Word
Zobacz temat/artykuł z dyskusją

Wersja Lo-Fi OOBE Porady Roberta Monroe Porady Brucea Moena Porady Darka Sugiera Kontakt Park